Ako sa vyhnúť vniknutiu diviakov a dikobrazov do záhrady: ako postaviť elektrický plot

Ako udržať diviaky a iné divé zvieratá mimo ich pozemku?
Poľnohospodárski podnikatelia alebo drobní súkromní farmári, ktorí sa venujú obrábaniu pôdy, zažili aspoň raz skúsenosť s inváziou divej zveri, ktorá ohrozuje ich úrodu (ako napr. vpád diviakov, dikobrazov, srncov).

Jednou z najpoužívanejších metód, ako udržať zvieratá mimo pozemku, je elektrický ohradník. Okrem boja proti vnikaniu voľne žijúcich zvierat sa môže použiť aj na ochranu a ohraničenie hospodárskych zvierat v rámci oblasti.

Elektrický plot funguje vďaka prúdovým impulzom generovaným energizérom. Zo zdroja energie vychádzajú dve samostatné pripojenia: jedno k plotu vytvorenému vodičom a druhé k zemi.

Ako postaviť elektrický plot?
Elektrický ohradník je vhodné uzemniť 3 pozinkovanými stĺpikmi, umiestnenými 3 metre od seba.

Keď sa zviera dotkne elektrického ohradníka, zažije elektrický šok trvajúci tisíciny sekundy. Týmto spôsobom sa zviera vzdiali.

Ako udržať diviakov preč: čo potrebujete na výrobu elektrického ohradníka?
Na stavbu elektrického ohradníka je potrebné mať niekoľko základných komponentov, vrátane zdroja energie, vodiča, izolátorov, uzemňovacieho stĺpa a iných materiálov.

Gemi Elettronica je talianska spoločnosť, ktorá vyrába všetky materiály potrebné na výrobu elektrického ohradníka.

Zdroj energie je zariadenie, ktoré generuje elektrické impulzy do plotu. Výber správneho zdroja energie je nevyhnutný pre správny prúd na plote.

Prvé rozlíšenie sa robí podľa typu napájacieho zdroja, ktorý môže byť:

12 V batéria (ktorá môže byť kombinovaná aj so solárnym panelom, ktorý dobíja batériu);
prúd 220 V.
Rôzne zdroje energie Gemi Elettronica môžu pokryť od 5 km do 8 km skutočného obvodu. S impulzmi generovanými od 10 000 V do 15 000 V v závislosti od zvoleného modelu.

Ako odohnať diviaky: výber spoločnej nite
Výber bežného vlákna závisí od dĺžky ohrádky a zvierat, pre ktoré je ohrada vyrobená. V skutočnosti má každý drôt svoj vlastný odpor a vlastnú disperznú kapacitu, udávanú v ohmoch / m. Čím bližšie je hodnota ohm / mt k nule, tým menší bude únik prúdu, takže plot bude fungovať lepšie.

Vodič musí byť vedený vnútri izolátorov, čo sú nástroje, ktoré fixujú a oddeľujú elektrické vodiče od stĺpov používaných na stavbu elektrického plotu.Izolátory sa rozlišujú podľa typu stĺpika, na ktorý sa majú aplikovať. Stĺpiky môžu byť v skutočnosti drevené alebo železné. Takže existujú skrutkové izolátory pre drevené stĺpy a izolátory pre železné tyče.

Gemi Elettronica je schopná poskytnúť produkty s označením CE, vyrobené v Taliansku, zárukou maximálnej bezpečnosti, pre ľudí aj zvieratá.

Všetky produkty je možné zakúpiť kliknutím sem.