Kachle na drevo produkujúce dym? Tu je návod, ako návrh definitívne vylepšiť.

Kachle na drevo produkujúce dym? Tu je návod, ako návrh definitívne vylepšiť.

Čo je to kachľová pec na drevo?

Kachľová pec je zariadenie navrhnuté na spaľovanie dreva na vykurovanie vnútorného priestoru. Tieto kachle sú postavené z teplotne odolných materiálov ako liatina, oceľ alebo keramika a majú spaľovaciu komoru, do ktorej je drevo vložené.

Prevádzka kachľovej pece je veľmi jednoduchá: drevo sa vloží do spaľovacej komory a zapáli sa, čím sa vytvoria plamene, ktoré zahrejú okolitý vzduch. Tento teplý vzduch je potom distribuovaný v prostredí prostredníctvom špecifických otvorov alebo prirodzeného prúdenia vzduchu. Niektoré kachľové pece majú tiež ventilátory na zrýchlenie procesu distribúcie tepla.

Kachľové pece sú obľúbené pre ich schopnosť generovať pohodlné a konzistentné teplo, ako aj pre ich rustikálny a tradičný vzhľad, ktorý pridáva dotyk šarmu do interiérov domov. Okrem toho, využívaním dreva z obnoviteľných a lokálnych zdrojov môžu byť kachľové pece považované za ekologicky priateľnú voľbu pre vykurovanie domácností.

Okrem svojej vykurovacej funkcie kachľové pece často slúžia ako bod zamerania pre spoločenské stretnutia a pohodu v domácnosti, vytvárajúc priateľské a rodinné prostredie, okolo ktorého sa ľudia zhromažďujú na zdieľanie osobitných okamihov.

Tah kachľovej pece

Tah kachľovej pece je kľúčovým prvkom na zabezpečenie efektívnej a bezpečnej prevádzky. Je to proces, pri ktorom je vzduch nasávaný a distribuovaný cez komín, vytvárajúc ustálený prúd, ktorý napája spaľovanie dreva.

Aby ste dosiahli optimálny tah, je nevyhnutné zvážiť niekoľko faktorov. Po prvé, uistite sa, že komín bol správne nainštalovaný a má vhodné rozmery vzhľadom na kachľovú pec. Komín, ktorý je príliš krátky alebo príliš dlhý, môže ohroziť tah.

Okrem toho je pravidelné čistenie komína nevyhnutné na zabránenie hromadeniu spalovacích zvyškov, ktoré by mohli obmedziť prúdenie vzduchu. Blokovaný komín môže ohroziť nielen efektívnosť pece, ale aj bezpečnosť celého systému.

Správne riadenie prívodu vzduchu je ďalší aspekt, ktorý je potrebné zvážiť. Moderné kachle sú vybavené regulátormi, ktoré vám umožňujú prispôsobiť otvorenie prívodov vzduchu na reguláciu ťahu. Skúšajte tieto úpravy, aby ste našli optimálny bod na základe druhu použitého dreva a poveternostných podmienok.

Nakoniec, pri štarte pece sa uistite, že vytvoríte dobrý počiatočný ťah úplným otvorením prívodov vzduchu. Keď je oheň dobre rozpálený, môžete upraviť prívody vzduchu, aby ste udržali stabilné a efektívne spaľovanie.

Záverom, tah kachľovej pece je kľúčovým aspektom na zabezpečenie optimálnej výkonnosti. Dbajte na váš komín, správne nastavte prívody vzduchu a uistite sa, že vykonávate pravidelné údržbové operácie, aby ste plne využili pohodlie a efektívnosť vašej kachľovej pece.

Aké sú najčastejšie problémy s kachľovou pecou?

Kachľové pece, napriek tomu, že sú veľmi účinnými a pôvabnými zdrojmi tepla, môžu predstavovať niektoré bežné problémy, ktoré vyžadujú pozornosť a údržbu. Tu sú niektoré z najčastejších problémov:

 1. Náročné zapálenie: Ak sa drevo použité nie je dobre vysušené alebo ak je kachľová pec nesprávne zapálená, môže byť ťažké začať oheň. Tento problém možno vyriešiť použitím dobre vysušeného dreva a dodržiavaním postupov zapálenia.
 2. Dym v prostredí: Dym vstupujúci do prostredia namiesto toho, aby bol evakuovaný cez komín, môže byť spôsobený rôznymi problémami, ako je nedostatočný ťah alebo blokovaný komín. Je dôležité zabezpečiť čistý komín a správne vetranie, aby sa zabezpečila efektívna evakuácia dymu.
 3. Trhliny alebo úniky tepla: Kachľové pece môžu v priebehu času vykazovať trhliny alebo úniky tepla, najmä ak nie sú správne udržiavané alebo ak sú poškodené počas používania. To môže obmedziť energetickú účinnosť kachľovej pece a vyžadovať opravy alebo výmeny poškodených častí.
 4. Hromadenie sadzí a zvyškov: Počas bežného používania môžu kachľové pece hromadiť sadze a zvyšky vnútri spaľovacej komory a komína. To môže ovplyvniť výkon kachle a zvýšiť riziko požiarov. Je dôležité pravidelne čistiť kachľovú pec a komín, aby sa predišlo hromadeniu a zabezpečila bezpečná a efektívna prevádzka.
 5. Prehriatie:

  V rámci vesmíru Gemi s hrdosťou predstavujeme našu širokú škálu odsávačov dymu pre kachle,každý s jedinečnýmivlastnosťami, ktoré uspokoja rôzne potreby našich zákazníkov. Naša oddanosť k vynikajúcnostinás viedla k vytvoreniupestrej ponuky modelov, aby sme zabezpečili, že každý detail bol starostlivo navrhnutý aošetrený.

  Odsávačepre kachle "základné": Tiracamino pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivéa efektívne riešenia,ponúkame našu líniu základných odsávačov pre kachle. Tieto modely boli navrhnuté s cieľomposkytnúť solídne výkonyza dostupnú cenu a zabezpečiť efektívne odstránenie dymu bez kompromisov sokvalitou.
  Hlavné vlastnosti: 300 C°odsávanie, 3 roky záruka a 2500 M³/h odsávacia sila.

  Odsávačepre kachle "profesionálne": Ak hľadáte profesionálne výkony,charakterizované ešte väčšousilou a spoľahlivosťou, naše profesionálne odsávače dymu sú ideálnou voľbou.
  Hlavnévlastnosti: 700 C° odsávanie,6 rokov záruka a 3800 M³/h odsávacia sila.

  Naša kolekcia sa rozširuje aj na rôzne odsávače vyrobené z kvalitných materiálov, ako jenerezová oceľ a meď.

  Odsávačepre kachle"oceľ": Odsávače z nerezovej ocele zobrazujú modernú eleganciu a súnavrhnuté tak, abyodolali výzvam času, ponúkajúc efektívne odsávanie a sofistikovaný štýl.

  Elektrickýodsávač dymu so 6rýchlosťami, navrhnutý úplne z nerezovej ocele Aisi 304. Vďaka svojej konštrukcii odolávakoroziám spôsobenýmatmosférickými podmienkami a morskou solou, čo zabezpečuje dlhšiu životnosť. Síla motora3800m³/h, možnosťinštalácie na akýkoľvek priemer komínového potrubia. Odolnosť odsávača dymu až do 700° vprípade požiaru.

  Odsávače pre kachle"meď": Nadruhej strane odsávače z meďe nie len odzrkadľujú klasickú krásu, ale tiež sa môžu pochváliťvlastnosťami odolnostiv čase.
  Elektrický odsávač dymu v meďovom komíne je špičkovým modelom elektrickýchodsávačov Gemi. Postavenýúplne z nerezovej ocele Aisi 304, aby odolal atmosférickým vplyvom a morskej soli. Dôkladnápozornosť venovaná ajestetike, vďaka medenej povrchovej úprave. Ako profesionálny model "čierna hlava"odsáva3800m³/h a odoláva až do700°. Riešenie problému s dymom zaručené. Ideálny pre kachle, kachle, grily, pece atď.Záruka na celú konštrukciuodsávača dymu na 10 rokov.

  Kúpiť teraz!.